مزایای تابعیت و پاسپورت دومینیکا

مزایای تابعیت و پاسپورت دومینیکا

امتیاز دهید post

داشتن تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم قدرتمند یک فرصت فوق‌العاده برای ایرانیان محسوب می‌شود. به همین دلیل است که این روزها برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا و مزایای تابعیت و پاسپورت دومینیکا بیشتر مورد توجه متقاضیان اخذ پاسپورت دوم قرار گرفته است. با توجه به اینکه در جدیدترین رده بندی پاسپورت‌های جهان، پاسپورت ایرانی در جایگاه ۱۰۲ قرار دارد و فقط می‌‌شود با آن به ۴۳ کشور بدون ویزا سفر کرد، مشخص است که پاسپورت دومینیکا با جایگاه ۳۴ مورد توجه قرار می‌گیرد. شما با در دست داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون محدودیت به بیش از ۱۴۴ کشور جهان سفر کنید! مزیتی که با پاسپورت ایرانی به هیچ وجه شامل حال شما نمی‌شود.

البته آزادانه و بدون محدودیت سفر کردن فقط یکی از مزایای تابعیت و پاسپورت دومینیکا محسوب می‌شود. از آنجایی که شرکت کنکاش تنها نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران است و از جدیدترین جزئیات این برنامه اطلاع دارد، در این مقاله می‌خواهیم شما را با همه مزایای پاسپورت دومینیکا آشنا کنیم و آسان ترین راه اخذ این پاسپورت را به شما نشان دهیم.

کشور دومینیکا کجاست؟

قبل از اینکه بخواهیم درباره مزیت‌های داشتن پاسپورت دومینیکا صحبت کنیم، بیایید کمی با کشور دومینیکا آشنا شوید. حتما دلایلی وجود دارد که برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا برای ششمین سال متوالی در سال ۲۰۲۲ به عنوان بهترین برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری انتخاب شده است. این انتخاب نه تنها به مزیت‌های این برنامه برمی‌گردد، بلکه جزیره توریستی دومینیکا و اقتصاد رو به رشد آن باعث شده که سرمایه‌گذاران خارجی به آن توجه بیشتری داشته باشند.

دومینیکا جزیره‌ای فوق‌العاده زیبا در دریای کارائیب است که در همسایگی جزایر فرانسوی مارتینیک و گوادلوپ قرار دارد. این کشور  ۷۲ هزارنفر جمعیت دارد و این جمعیت کم باعث شده دومینیکا به دهمین کشور کم‌جمعیت جهان تبدیل شود! در این کشور ۹ کوه آتش‌فشان، جنگل‌های بارانی، چشمه‌های آبگرم، رودخانه‌های متعدد و هر نوع جاذبه طبیعی دیگری که فکرش را کنید، وجود دارد و مردم به این کشور لقب جزیره طبیعت کارائیب را داده‌اند. سالانه گردشگران زیادی برای لذت بردن از مناظر طبیعی دومینیکا، پیاده‌روی و کوهنوردی به این کشور سفر می‌کنند. پس بی‌دلیل نیست که پروژه‌های بزرگ و بسیار معروف هتل‌سازی و گردشگری در این کشور در حال ساخت و ساز هستند و موقعیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری فراهم کرده‌اند.

تابعیت مضاعف چیست و چه مزایایی دارد؟

زمانی که فرد تابعیت بیش از یک کشور را داشته باشد، آن فرد دارای تابعیت مضاعف است. تابعیت دوم، تابعیت دوگانه یا شهروندی دوم از دیگر اسامی هستند که به جای تابعیت مضاعف استفاده می‌شوند. اگر فردی بتواند تابعیت مضاعف یک کشور را به دست آورد، یعنی همه حقوق و مزایای شهروندی آن کشور شامل حال او نیز می‌شود. به همین دلیل است که امروزه افراد زیادی به دنبال اخذ تابعیت مضاعف یک کشور با پاسپورت قدرتمند می‌گردند.

اما این موضوع را در نظر داشته باشید که همه کشورها گزینه خوبی برای تابعیت مضاعف نیستند. اول اینکه آن کشور باید تابعیت مضاعف را قبول داشته باشد. علاوه بر این، پاسپورت آن کشور و مزایای آن باید از پاسپورت شما بالاتر باشد. در غیر این صورت، هزینه و وقت زیادی را در جای اشتباه صرف کرده‌اید.

تعدادی از مزایای تابعیت مضاعف را در زیر می‌بینید:

  • افزایش آزادی سفر به کشورهای بیشتر و کاهش هزینه‌های اخذ ویزا
  • افزایش فرصت‌های تجاری و ورود به بازارهای جهانی
  • افزایش کیفیت زندگی و احساس امنیت بیشتر در شرایط بحرانی
  • اخذ تابعیت مضاعف برای اعضای خانواده

شما تابعیت هر کشوری را به‌دست آورید، حقوق شهروندی آن کشور شامل حال شما می‌شود. پس بهتر است کشوری با مزیت‌های شهروندی بیشتر را انتخاب کنید که محدودیت‌های پاسپورت ایرانی را جبران کند.

۷ مزیت مهم تابعیت و پاسپورت دومینیکا

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا یکی از بهترین راه‌ها برای اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا است. مزایای این برنامه را در زیر می‌بینید:

۱ ـ تجربه سفر بدون محدودیت‌های اخذ ویزا

دارندگان پاسپورت دومینیکا آزادی سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۴ کشور در سرتاسر جهان از جمله کشورهای حوزه شنگن، بریتانیا، چین، روسیه و هنگ‌کنگ را به‌دست می‌آورند. آنها حتی می‌توانند ۶ ماه از سال را در انگلستان زندگی کنند و از مزایای زندگی در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان بهره ببرند.

۲ ـ تجربه سفر به آمریکا و کانادا با اخذ ویزا

شهروندان دومینیکا محدودیت‌های سیاسی برای ورود به خاک آمریکا ندارد. معمولا با درخواست ویزای آنها برای سفر به آمریکا موافقت می‌شود و به راحتی می‌توانند به این کشور رفت و آمد کنند. از آنجایی که آمریکا محدودیت‌های بسیاری برای پاسپورت ایرانی در نظر گرفته است، اخذ شهروندی دومینیکا می‌تواند وضعیت شما را ۱۸۰ درجه تغییر دهد.

۳ ـ معافیت‌های مالیاتی قابل توجه برای سرمایه‌گذاران

سیاست‌های مالیاتی کشور دومینیکا برای سرمایه‌گذاران یکی از مزایای جذاب اخذ شهروندی اقتصادی دومینیکا است. شهروندان اقتصادی دومینیکا مشمول هیچ‌گونه مالیات بر ارث، ثروت، درآمد خارجی، سود سرمایه و هدیه‌های دریافتی نمی‌شوند. علاوه بر این، کشور دومینیکا با سایر کشورهای عضو کاریکام عهدنامه‌ای دارد که طبق آن اخذ مالیات مضاعف بین این کشورها وجود ندارد.

۴ ـ اخذ تابعیت مضاعف و پاسپورت برای اعضای خانواده

در برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا، متقاضی اصلی می‌تواند برای افراد وابسته مورد تایید دولت دومینیکا درخواست پاسپورت دهد. امکان دریافت پاسپورت برای همسر، فرزندان وابسته زیر ۳۰ سال، پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ بالای ۶۵ سال وجود دارد.

۵ ـ مدت زمان کوتاه اخذ پاسپورت دومینیکا

یکی از مشکلاتی که افراد نگران آن هستند، مدت زمان اخذ پاسپورت است. معمولا کشورها برای اخذ پاسپورت هیچ تضمینی از نظر زمان به شما نمی‌دهند و شاید چند سال کار شما طول بکشد. در حالی که، پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا حدودا ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد؛ بنابراین، یک گزینه عالی برای کسانی محسوب می‌شود که محدودیت زمانی دارند.

۶ ـ عدم نیاز به حضور فیزیکی و زندگی در دومینیکا

متقاضیان اخذ پاسپورت دومینیکا بدون نیاز به حضور در این کشور، پاسپورت دومینیکا را دریافت می‌کنند. پس نگران این نیستید که کسب و کار خود را رها کنید یا خانواده مجبور باشند که مدت زمانی را در دومینیکا زندگی کنند. همه مراحل بدون نیاز به حضور شما انجام می‌شود.

۷ ـ عدم نیاز به ارائه مدرک زبان و مصاحبه

دغدغه گرفتن مدرک زبان یکی از مشکلات اصلی متقاضیان برای اخذ پاسپورت کشورهای دیگر است. خوشبختانه در روش اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری، شما نیاز به ارائه هیچ مدرک زبانی ندارد و این مشکل از پیش پای شما برداشته می‌شود. علاوه بر این، تیم کنکاش به نمایندگی از شما همه مراحل را انجام می‌دهد و نیاز به مصاحبه نیز ندارید.

تابعیت دومینیکا از لحاظ تجاری چه مزایایی دارد؟

دولت دومینیکا امکانات و تسهیلات زیادی را به منظور تشویق کارآفرینان و صاحبان کسب‌ و کارها در نظر گرفته تا آنها را ترغیب کند در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم:

  • به درآمد خارجی مالیات تعلق نمی‌گیرد.
  • دومینیکا یکی از امضاکنندگان معاهدات مالیات مضاعف با ایالات متحده آمریکا و CARICOM است که باعث افزایش فرصت‌های تجاری می‌شود.
  • در بازگرداندن سود و سرمایه وارداتی محدودیتی وجود ندارد.
  • دومینیکا بسته‌های تشویقی برای کسب ‌و کارها در نظر گرفته است.
  • واحد پول دومینیکا، دلار کارائیب شرقی (XCD) است که با نرخ ثابت به دلار آمریکا (USD) متصل است و باعث شده این ارز ارزش زیادی داشته باشد.
  • کسب ‌و کارهای فعال در دومینیکا امکان تجارت در منطقه کارائیب با حداقل عوارض را دارند.

شرایط برنامه دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا

کشور دومینیکا در سال ۱۹۹۳ برای افرادی که خواستار دریافت تابعیت این کشور بودند، برنامه شهروندی اقتصادی یا همان برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری را معرفی کرد و در طول این سال‌ها آن را بهبود داد. در این برنامه افراد از ۲ راه می‌توانند برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور دومینیکا اقدام کنند، یکی کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و دیگری سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا.  در هر ۲ روش باید از طریق یک نماینده برای اخذ شهروندی اقدام شود، چون کشور دومینیکا تنها با نماینده‌های رسمی‌ خود ارتباط برقرار می‌کند و پرونده‌ها را مستقیما از متقاضیان دریافت نمی‌کند.

کلام آخر

به ‌طور کلی، یکی از بزرگ‌ترین مزایای هر پاسپورت دومی، بهترشدن وضعیت برای سفر به کشورهای مختلف در سراسر جهان است. اینکه پاسپورت دوم شما چقدر به راحت‌تر شدن سفرهایتان کمک کند، به کشور انتخابی شما بستگی دارد. کشور دومینیکا با پاسپورتی که در رتبه ۳۴ جهان قرار دارد، به شهروندانش این امکان را می‌دهد که به بیشتر از ۱۴۴ کشور دنیا که حتی شامل منطقه شنگن هم می‌شود، بدون نیاز به ویزا سفر کنند. علاوه ‌بر این، چون کشور دومینیکا کشوری آرام و در صلح با سراسر جهان است، حتی برای سفر به دیگر کشورها هم به مشکل نمی‌خورید و به‌ راحتی می‌توانید با پاسپورت آن برای ویزا درخواست دهید. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین راه برای اخذ پاسپورت دومینیکا، از مشاوره رایگان شرکت کنکاش استفاده کنید. ما در تیم کنکاش شرایط شما را بررسی می‌کنیم و بهترین مسیر را برای شما و اعضای خانواده در نظر می‌گیریم.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *