با پاسپورت دومینیکا راحت‌تر به کانادا سفر کنید

با پاسپورت دومینیکا راحت‌تر به کانادا سفر کنید

امتیاز دهید post

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های شهروندان ایرانی هنگام سفر، دریافت ویزا است. جدا از هزینه‌ای که دریافت ویزا دارد، باید زمان زیادی را هم صرف کارهای اداری کنید که برای بسیاری از افراد ناخوشایند است. به همین دلیل، این روزها دریافت تابعیت و پاسپورت دوم مخصوصا بین شهروندانی که کشورشان پاسپورت ضعیف دارد، بسیار محبوب است.

کشور دومینیکا یکی از کشورهایی است که پاسپورت خود را تحت برنامه سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد. اعتبار پاسپورت دومینیکا بسیار بالا است و شهروندان این کشور می‌توانند با این پاسپورت به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا از جمله کشورهای حوزه شنگن، انگلیس، چین و هنگ کنگ بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

با وجود اینکه سفر به کشور کانادا برای شهروندان دومینیکا ویزا فری نیست؛ اما دولت این دو کشور شرایطی را به وجود آورده‌اند که دریافت ویزای کانادا برای شهروندان دومینیکا نسبت به دیگر کشورها ساده‌تر باشد.

با ما همراه باشید تا در این مقاله به شرح برنامه CAN+ کانادا و شرایط دریافت ویزای این کشور بپردازیم.


بیشتر بخوانید: دومینیکا یا ترکیه؟ کدام کشور برای اخذ پاسپورت دوم بهتر است؟

برنامه ویزای  CAN + چیست؟

دولت کانادا برای شهروندان تعدادی از کشورها شرایطی را در نظر گرفته است که بتوانند راحت‌تر ویزای کانادا را دریافت کنند. در این برنامه افرادی که در ۱۰ سال اخیر به کانادا سفر کرده‌اند یا ویزای آمریکا را دارند، می‌توانند بدون ارائه تمکن و مدارک مالی تا حداکثر ۵ روز کاری، ویزای کانادا را دریافت کنند.

اخیراً کشور دومینیکا نیز به این برنامه اضافه شده است که خبری بسیار خوب برای شهروندان این کشور به شمار می‌آید.

TRV کانادا (ویزای توریستی کانادا) چیست؟

ویزای ویزیتور کانادا که به آن ویزای اقامت موقت (TRV) یا ویزای توریستی کانادا نیز گفته می‌شود، یک سند رسمی است که توسط کانادا صادر می‌شود و در پاسپورت شما قرار می‌گیرد تا نشان دهد که شرایط لازم برای سفر توریستی به کانادا را دارید.

چه مدت می‌توانم با ویزای توریستی در کانادا بمانم؟

اکثر بازدیدکنندگان می‌توانند تا ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشند. هنگام ورود، افسر ممکن است به شما اجازه اقامت کمتر یا بیشتر از ۶ ماه را هم بدهد. هنگامی که اجازه یک دوره اقامت کوتاه به شما داده شد، تاریخ خروج را در پاسپورت شما قرار می‌دهند. همچنین ممکن است افسر سندی به نام سابقه گردشگری به شما بدهد که تاریخ موردنیاز برای خروج را نشان می‌دهد.

شرایط ویزای توریستی کانادا

برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید چندین شرط را رعایت کنید که شامل موارد زیر است:

 • باید حتما پاسپورت معتبر داشته باشید
 • نباید هیچ محکومیت کیفری یا محکومیت مرتبط با مهاجرت داشته باشید
 • باید بتوانید افسر را متقاعد کنید که وابستگی‌هایی مانند شغل، خانه، دارایی‌های مالی یا خانواده در کشور محل زندگیتان دارید که شما را به کشور خود باز می‌گرداند
 • باید افسر را متقاعد کنید که در پایان سفر خود کانادا را ترک خواهید کرد
 • و در آخر باید تمکن مالی کافی برای اقامت در کانادا را داشته باشید

نحوه درخواست ویزای توریستی در کانادا

سه مرحله اصلی برای درخواست ویزای گردشگری کانادا وجود دارد:

مرحله ۱: بررسی کنید که آیا واجد شرایط سفر به کانادا هستید یا خیر

مرحله ۲: تمام اسناد لازم برای درخواست ویزا را جمع‌آوری کنید

مرحله ۳: درخواست خود را ثبت کنید

مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی کانادا

به‌طورکلی برای ویزای توریستی کانادا باید مدارک زیر را داشته باشید:

 • تمکن مالی لازم برای سفر به کانادا
 • پاسپورت معتبر و تاریخ‌دار
 • دعوت‌نامه
 • مدرکی که نشان دهد شما به کشور خود برمی‌گردید

آیا می‌توان ویزای توریستی کانادا را تمدید کرد؟

اگر با ویزای توریستی در کانادا هستید و می‌خواهید برای تمدید اقامت خود در کانادا درخواست دهید، باید فرایند مربوط به تمدید را طی کنید. شما می‌توانید برای این کار از داخل کانادا اقدام کنید. با این ‌حال، باید قبل از انقضای ویزای توریستی فعلی خود درخواست را ثبت کنید.

نحوه تمدید ویزای گردشگری کانادا

اگر در کانادا هستید و می‌خواهید بیشتر از تاریخ انقضای ویزای خود در این کشور بمانید، می‌توانید برای تمدید درخواست دهید. برای درخواست تمدید، باید فرم IMM 5708 را پر کنید.

اگر درخواست شما برای تمدید اقامت در کانادا تأیید شود، گواهی مربوط به آن به شما داده می‌شود که می‌توانید هنگام نیاز آن را ارائه دهید. به این گواهی، ویزیتور رکورد می‌گویند.

ویزیتور رکورد چیست؟

سندی است که نشان می‌دهد چقدر می‌توانید در کانادا بمانید. این گواهی شامل تاریخ انقضا است که نشان می‌دهد تا چه تاریخی می‌توانید در کانادا حضور داشته باشید و چه تاریخی باید کانادا را ترک کنید.

شرایط تمدید ویزای توریستی کانادا چیست؟

 • باید در زمان درخواست برای تمدید ویزا در کانادا حضور داشته باشید
 • باید یک پاسپورت معتبر داشته باشید که در طول مدت اقامت شما منقضی نشود
 • باید هزینه مربوط به فرم IMM 5708 را پرداخت کنید
 • باید اطمینان حاصل کنید که هر ویزای دیگری که دارید (تحصیل یا کار) معتبر باقی می‌ماند و با ویزای توریستی شما تداخلی ندارد.

کلام آخر

همان‌طور که در این مقاله دیدیم، دریافت ویزای کانادا به‌هیچ‌عنوان کار ساده‌ای نیست و شما باید برای دریافت آن روندی طولانی را طی کنید. مسیر ساده‌تر برای دریافت ویزای توریستی کانادا، اخذ پاسپورت دوم از کشورهایی است که اعتبار پاسپورت بالایی دارند. دومینیکا یکی از کشورهایی است که هم پاسپورت بسیار قدرتمندی دارد و هم دریافت پاسپورت دوم آن روند بسیار ساده‌ای دارد.

دارندگان پاسپورت دومینیکا که ویزای آمریکا را دارند یا در ۱۰ سال اخیر به کانادا سفر کرده‌اند، می‌توانند به‌راحتی و در عرض چند روز با استفاده از برنامه CAN+ اجازه ورود به کانادا را دریافت کنند.

پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری تنها از طریق نمایندگان رسمی دولت دومینیکا انجام می‌شود و شرکت کنکاش تنها نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *