برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا، پلن بی محبوب ثروتمندان

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا، پلن بی محبوب ثروتمندان

امتیاز دهید post

این روزها بسیاری از مردم خاورمیانه با توجه ‌به وضعیت موجود در این منطقه در پی آن هستند که با دریافت اقامت یا تابعیت دوم، کمی شرایط را برای خانواده خود بهبود دهند. در این میان، برنامه‌های سرمایه‌گذاری، چه به اقامت ختم شوند و چه منجر به دریافت پاسپورت شوند، از محبوبیت بالایی برخوردارند، چرا که این برنامه‌ها معمولا شرط حضور و شرط زبان ندارند و اقدام برای آنها تنها وابسته به ثروت متقاضی است.

این برنامه‌ها معمولا به پلن بی شناخته می‌شوند، به این معنی که اگر اقامت یا تابعیت اولیه افراد با محدودیت مواجه شود، پلن بی به کمک آنها خواهد آمد. این رویکرد استراتژیک به افراد اجازه می‌دهد تا خطرات احتمالی را کاهش دهند، ثروت خود را حفظ کنند و آینده خود و خانواده را در میان دنیایی از بی‌ثباتی‌ها تضمین کنند. در نتیجه، سرمایه داران همواره به دنبال راه‌ها و گزینه‌های سرمایه‌گذاری در سرتاسر دنیا هستند که علاوه‌ بر کسب سود، آینده‌ای روشن‌تر در اختیار آنها می‌گذارد.

محبوب‌ترین این برنامه‌ها، برنامه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری است که در سال‌های اخیر چندین بار به‌عنوان بهترین برنامه شهروندی اقتصادی انتخاب شده است و این خود نشان‌دهنده اعتبار بالای این برنامه است.

برنامه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

کشور دومینیکا شهروندی و پاسپورت دوم را با حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. متقاضیان این برنامه می‌توانند از بین ۲ گزینه ارائه شده در این برنامه یکی را انتخاب کرده و در مدت چند ماه پاسپورت و تابعیت معتبر دومینیکا را به‌دست آورند.

 • گزینه اول مربوط به صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا است که به‌عنوان گزینه کمک بلاعوض به دولت دومینیکا نیز شناخته می‌شود. این گزینه به کشور دومینیکا در رشد اجتماعی و اقتصادی کمک می‌کند و شامل ساخت و توسعه زیرساخت‌هایی مانند بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی، مدارس و گسترش صنعت گردشگری و کشاورزی است. برای شرکت در این گزینه متقاضیان باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا به کشور دومینیکا اهدا کنند. توجه داشته باشید که سرمایه اهدا شده در این گزینه قابل‌بازگشت نیست.
 • گزینه دیگری که در این برنامه وجود دارد مربوط به سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات دومینیکا است که با نام خرید ملک در دومینیکا نیز شناخته می‌شود. برای سرمایه‌گذاری در این گزینه شما به ۲۲۰ هزار دلار آمریکا نیاز دارید. نکته قابل‌توجه درباره این گزینه این است که سرمایه شما بعد از ۳ سال قابل‌بازگشت است.

مراحل دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا

 • انتخاب یکی از نمایندگان مجاز دولت دومینیکا
 • عقد قرارداد با نماینده مجاز انتخابی
 • جمع‌آوری مدارک و تکمیل فرم‌ها
 • سابمیت مدارک به دولت دومینیکا
 • دریافت نامه قبولی از دولت دومینیکا
 • پرداخت مبلغ تعیین‌شده توسط دولت
 • دریافت گواهی شهروندی و پاسپورت دومینیکا

دولت دومینیکا تنها پرونده‌هایی را بررسی می‌کند که از طریق یکی از نمایندگان مجاز به‌دستش رسیده باشد و این به این معنا است که شما باید حتماً از بین نمایندگان مجاز دولت دومینیکا یک نماینده را برای خود انتخاب کنید و با آنها قرارداد ببندید تا بتوانند از طرف شما با دولت دومینیکا مکاتبه کرده و درخواست شما را ثبت کنند.

بعد از عقد قرارداد، نوبت آن است که شرایط خود را به اطلاع نماینده انتخابی برسانید تا بهترین گزینه را با توجه به شرایط و بودجه شما اعلام کنند.

در مرحله بعد باید مدارک موردنیاز برای تشکیل پرونده را جمع‌آوری و فرم‌های موجود را تکمیل کنید. سپس پرونده شما توسط نماینده به واحد اعطای تابعیت دومینیکا ارسال می‌شود. لازم به یاداوری است که این واحد تنها پرونده‌هایی را بررسی می‌کند که توسط یکی از نمایندگان مجاز دولت دومینیکا ارسال شده باشد.

واحد اعطای تابعیت دومینیکا مدارک ارسال شده را بررسی کرده تا با قوانین دومینیکا مغایرت نداشته باشد. درصورتی‌که بعد از بررسی صحبت اطلاعات و پیشینه متقاضی، دولت دومینیکا مشکلی در پرونده مشاهده نکند، نامه‌ قبولی را برای نماینده ارسال می‌کند که در آن اجازه پرداخت داده می‌شود.

سپس گواهی شهروندی صادر و متقاضی رسماً شهروند دومینیکا می‌شود. در این مرحله، برای دریافت پاسپورت درخواست ارسال می‌شود و در مدت کوتاهی پاسپورت به نماینده تحویل داده می‌شود.

زندگی در دومینیکا

اگرچه برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا شرط حضور ندارد، اما خالی از لطف نیست که خیلی کوتاه در مورد شرایط زندگی در این کشور بخوانیم.

دومینیکا که به‌عنوان جزیره طبیعت کارائیب شناخته می‌شود، یکی از بهترین مکان‌های جهان برای زندگی و تفریح است، زیرا سبک زندگی آرامی را در محیطی امن و بکر و همچنین جامعه‌ای مهاجردوست ارائه می‌دهد. این کشور جزیره‌ای یکی از زیباترین مکان‌های روی کره زمین  و مملو از صدها رودخانه، آبشار و کوه‌های ناهموار پوشیده از صخره‌های سبز و چشمگیر مشرف به دریای فیروزه‌ای است.

مردم کشور دومینیکا اغلب مسیحی هستند، اما این به این معنا نیست که محدودیت دینی در دومینیکا وجود دارد و همه آزادند دین خود را به دلخواه خود انتخاب کنند.

یکی از موارد مثبت دیگر در دومینیکا است که بیشتر مردم می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، پس در تعامل با مردم مشکلی نخواهید داشت.

مزایای برنامه شهروندی اقتصادی کشور دومینیکا

 • دریافت شهروندی دومینیکا، پاسپورت این کشور را به همراه دارد که به شما فرصت سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۴ کشور را خواهد داد
 • با شهروندی جدید، امکان دسترسی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید را هم خواهید داشت
 • از تمام حقوق شهروندی مردم دومینیکا مانند حق زندگی، کار، تحصیل و بهره‌مندی از خدمات درمانی برخوردار می‌شوید
 • شهروندی که از طریق برنامه سرمایه‌‌گذاری به‌دست می‌آید، مادام‌العمر است و به نسل‌های بعدی منتقل می‌شود
 • امکان دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا برای همسر، فرزندان، پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ وجود دارد

کلام آخر

سرمایه‌گذاری در دومینیکا یکی از راحت‌ترین و امن‌ترین روش‌های دریافت شهروندی و پاسپورت دوم بدون سختی‌های امتحان زبان، مصاحبه و شرط حضور است.

در این برنامه تنها باید سرمایه تعیین شده را به کمک یک نماینده رسمی به دومینیکا انتقال داده و در عرض چند ماه شهروندی دوم برای شما صادر می‌شود.

اگر می‌خواهید کمتر از یک سال دیگر  صاحب شهروندی و پاسپورت دوم برای برای تمام اعضای خانواده شوید، با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *