آشنایی با واحد اعطای تابعیت دومینیکا

واحد اعطای تابعیت دومینیکا

امتیاز دهید post

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد و واحد اعطای تابعیت دومینیکا وظیفه نظارت بر این برنامه را به عهده دارد. این برنامه به افرادی که می‌خواهند تابعیت دومینیکا را به‌دست آورند، اجازه می‌دهد با اهدای مبالغی مشخص به دولت دومینیکا یا سرمایه‌گذاری در دومینیکا، تابعیت و پاسپورت این کشور را به‌دست آورند. برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا یکی از گزینه‌های جذاب دریافت تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم برای افرادی است که به دنبال گزینه‌ای راحت برای دریافت پاسپورت قدرتمند یا سفر آسان به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا هستند.

واحد اعطای تابعیت دومینیکا یا همان CBIU یک سازمان دولتی است که مسئول نظارت بر برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا است. این مرجع دولتی مسئول پردازش و بررسی درخواست‌های سرمایه‌گذاران بوده و با انجام بررسی‌های مربوط، اطمینان حاصل می‌کند که متقاضیان واجد شرایط این برنامه هستند.

همانطور که گفتیم، این برنامه دو گزینه پیش روی متقاضیان می‌گذارد. گزینه کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و گزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا دو راهی هستند که دولت دومینیکا برای اخذ تابعیت این کشور پیش پای متقاضیان قرار می‌دهد. متقاضیان می‌توانند متناسب با شرایط خود یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنند. سپس واحد اعطای تابعیت دومینیکا بررسی می‌کند که شما برای دریافت تابعیت دومینیکا شرایط لازم را دارید یا باید نواقص پرونده خود را به کمک ایجنت‌های مورد تایید دولت دومینیکا برطرف کنید. در ادامه مقاله درباره واحد اعطای تابعیت دومینیکا و وظایف آن بیشتر صحبت می‌کنیم.

واحد اعطای تابعیت دومینیکا چگونه کار می‌کند؟

این واحد به تمام امور مربوط به برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری رسیدگی می‌کند، اما متقاضیان نمی‌توانند به صورت مستقیم با این واحد ارتباط برقرار کنند. در واقع واحد اعطای تابعیت کشور دومینیکا تنها با نمایندگان رسمی دولت در کشورهای مختلف کار می‌کند. پس قبل از هر چیزی به یک نماینده مورد تایید دولت دومینیکا نیاز دارید که به نمایندگی از شما انجام مراحل اخذ تابعیت را به عهده بگیرد. از آنجایی که شرکت کنکاش نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران است، این شرکت می‌تواند مسیر دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا را به نمایندگی از شما پیش ببرد و با واحد اعطای تابعیت دومینیکا ارتباط بگیرد.

نماینده انتخابی به شما کمک می‌کند مدارک و فرم‌ها را جمع‌آوری کنید و سپس پرونده تکمیل شده شما را برای واحد اعطای تابعیت ارسال می‌کند. این واحد پس از دریافت پرونده شما آن را به واحد بررسی صحت اطلاعات و پیشینه افراد ارسال می‌کند تا از درستی مدارک و اطلاعات شما مطمئن شود. بعد از اینکه نتایج بررسی‌ها به واحد اعطای تابعیت ارسال شد، درصورتی که همه اطلاعات درست باشد، نامه قبولی، گواهی شهروندی و پاسپورت صادر می‌شود.

چه کسی ریاست واحد اعطای تابعیت دومینیکا را به عهده دارد؟

واحد اعطای تابعیت دومینیکا از فوریه ۲۰۱۵ توسط آقای امانوئل ناتان اداره می شود. ایشان سفیری از طرف نخست‌وزیر روزولت اسکریت است و دارای تجربه گسترده‌ای در دیپلماسی و امور بین‌المللی است. آقای ناتان یکی از حامیان بزرگ برنامه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری است و معتقد است این برنامه می‌تواند کمک بزرگی برای کشور دومینیکا باشد.

نمایندگان رسمی دولت دومینیکا چه کسانی هستند؟

دولت دومینیکا در کشورهای مختلف به افراد یا شرکت‌هایی خاص مجوز می‌دهد تا امور مربوط به برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا را پیش ببرند، یعنی به متقاضیان این برنامه کمک کنند و با واحد اعطای تابعیت ارتباط برقرار کنند که به آنها نمایندگان رسمی دولت دومینیکا می‌گویند.

توجه داشته باشید که به هرکسی به عنوان نماینده دومینیکا اعتماد نکنید. کشور دومینیکا در سایت رسمی خود لیست سیاهی از شرکت‌های کلاهبردار منتشر کرده و به افراد هشدار داده تا در دام آنها نیافتند. این شرکت‌ها یا اصلا مجوزی از سمت دولت دومینیکا نداشته‌اند یا اینکه مجوز آنها به دلیل تخلفات باطل شده است.

معرفی برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا

این برنامه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در سرتاسر دنیا است که موفق شده در رتبه‌بندی برنامه‌های شهروندی اقتصادی برای ششمین سال متوالی در سال ۲۰۲۲ رتبه یک را کسب کند. دلیل علاقه زیاد افراد به این برنامه این است که متقاضیان هیچ نیازی به یادگیری زبان یا اقامت در این کشور ندارند و تنها با سرمایه‌گذاری به آنها تابعیت و پاسپورت مادام‌العمر دومینیکا داده می‌شود.

کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات دو گزینه‌ای هستند که می‌توانید از طریق آنها شهروند دومینیکا شوید و در کمتر از ۶ ماه پاسپورت این کشور را دریافت کنید. با توجه به شرایط مالی و تعداد اعضای خانواده مشاوران تیم کنکاش به شما کمک می‌کنند که بهترین تصمیم را برای انتخاب مسیر پیش روی بگیرید.

کلام آخر

مزایای برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا و مزایای تابعیت این کشور باعث شده که این برنامه روز به روز مورد توجه بیشتری قرار بگیرد. عدم نیاز به اقامت دائم در کشور، سفر آسان به بسیاری از کشورها، دسترسی به بازارهای جهانی برای تجارت و سرمایه‌گذاری و فرصت زندگی در یکی از جزایر زیبا و جذاب جنوب آمریکا که طبیعتی بکر و بی‌نظیر دارد، بخشی از مزایای اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری هستند. تیم کنکاش صفر تا صد این مسیر را برای شما پیش می‌برد و نیاز به حضور شما در طول اجرای این برنامه نیست. اگر می‌خواهید شرایط خود را برای هر کدام از این روش‌های گفته شده در مقاله بررسی کنید، مشاوره رایگان شرکت کنکاش بهترین فرصت برای ارزیابی شرایط شما است.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *