سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا

امتیاز دهید post

در سال‌های اخیر اخذ پاسپورت دوم برای بسیاری از کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، مدیران و حتی نخبگان دانشگاهی به اولویت تبدیل شده است. بیشتر این افراد با هدف آزادی در سفر برای انجام ماموریت‌های کاری، شرکت در جلسات، همایش، نمایشگاه و کنگره‌ها به دنبال اخذ پاسپورت معتبر هستند و گروهی دیگر هم در پی سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور هستند. برای هر دو گروه کشور زیبای دومینیکا فرصتی را فراهم کرده تا متقاضیان علاوه بر سرمایه‌گذاری بتوانند صاحب یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان شده و از طریق آن به بیش از ۱۴۴ کشور جهان سفر کنند.

به همین بهانه در این مقاله قرار است نگاهی به روند اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولتی داشته باشیم تا اگر شما سرمایه لازم را دارید و می‌خواهید از طریق آن پاسپورت و شهروندی دائم از کشوری معتبر و مطمئن را داشته باشید، اطلاعات لازم در این حوزه را کسب کنید.

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا با نام مستعار جزیره طبیعت کارائیب یکی از زیباترین کشورهای دنیا در حوزه کارائیب است. جاذبه‌های طبیعی در این جزیره مانند جنگل‌های بارانی، چشمه‌های آبگرم و کوه‌های آتشفشان توجه افراد زیادی را به دومینیکا جلب کرده است. به همین دلیل، صنعت گردشگری دومینیکا در حال‌ رشد است و به درآمد ارزی قابل‌توجهی رسیده است. در نتیجه، این کشور در تلاش است تا امکانات و زیرساخت‌های گردشگری مانند هتل، رستوران، مراکز تفریحی و رفاهی، مجتمع تجاری و … خود را تا سطح بین‌المللی بالا ببرد.

کشور دومینیکا از دو طریق یعنی:

 • کمک بلاعوض به دولت
 • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت

فرصت اخذ پاسپورت و شهروندی مادام‌العمر را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. در روش اول هزینه دریافت شده از متقاضی صرف توسعه زیرساخت‌های اصلی کشور می‌شود و در روش دوم هزینه و سرمایه لازم برای پروژه‌های دولت تأمین می‌شود.

در همین راستا، یکی از اقدامات دولت ساخت شعبه‌ای از هتل‌های مشهور و لوکس مانند هتل هیلتون است. بیشتر این پروژه‌های ساخت‌وساز از پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا برای دریافت پاسپورت قدرتمند این کشور هستند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می‌شویم.

گزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا چیست؟

گزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا که با نام خرید ملک در دومینیکا هم شناخته می‌شود، شامل سرمایه‌گذاری در هتل‌ها و اقامتگاه‌های بین‌المللی در کشور دومینیکا می‌شود که در پاراگراف قبلی به یک نمونه آن یعنی هتل هیلتون دومینیکا اشاره کردیم. حداقل سرمایه لازم در این گزینه ۲۲۰ هزار دلار آمریکا است. البته این سرمایه‌گذاری باید به مدت ۳ سال حفظ شود و پس از آن سرمایه‌گذار می‌تواند سهام خود را بفروشد، بدون اینکه تابعیت و پاسپورت خود را از دست بدهد.

در ضمن اگر در مقاله یا تبلیغات ویدئویی به گزینه خرید ملک در دومینیکا برخورد کردید، یادتان باشد که خرید ملک در دومینیکا به شکل خرید خانه یا ویلا هیچ تأثیری در روند اخذ پاسپورت ندارد و صرفاً می‌تواند برای خودتان یا اجاره به دیگران استفاده شود. منظور از سرمایه‌گذاری در املاک دومینیکا همین سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی مورد تأیید دولت است.

چگونه می‌توان از گزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا اقدام کرد؟

متقاضیان علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در املاک دومینیکا می‌توانند پروژه مدنظر خود را از میان پروژه‌های تأیید شده دومینیکا انتخاب کنند و سپس از طریق یک نماینده مجاز که به‌عنوان واسطه بین آنها و واحد اعطای تابعیت دومینیکا کار می‌کند، درخواست خود را ثبت کنند.

دولت دومینیکا سخت‌گیری ویژه‌ای در قبول درخواست متقاضیان و بررسی پرونده و مدارک آنها دارد تا هم اعتبار پاسپورتش را حفظ کرده و هم از امنیت کشورش دفاع کند. در نتیجه افرادی که در لیست تحریم بین‌المللی دارند یا با هدف کلاهبرداری و پول‌شویی سرمایه‌گذاری در دومینیکا را انتخاب می‌کنند، هیچ شانسی برای اخذ پاسپورت این کشور ندارند. برای رسیدن به این هدف، دولت دومینیکا به‌ هیچ‌ عنوان درخواست متقاضیان را به طور مستقیم قبول نمی‌کند و به همین دلیل است که حتماً باید یک نماینده منتخب داشته باشید. این نماینده و ایجنت بعد از تأیید مدارک شما پرونده را به طور کامل جهت اخذ پاسپورت و گواهی شهروندی برای دولت ارسال می‌کند.

در بحث هزینه‌ها هم یادتان باشد که معامله بین سرمایه‌گذار یعنی شما و سازنده پروژه در قالب یک قرارداد خریدوفروش انجام می‌شود و علاوه بر هزینه لازم برای سرمایه‌گذاری یعنی مبلغ ۲۲۰ هزار دلار آمریکا، هزینه‌های دولتی و جانبی هم باید توسط سرمایه‌گذار پرداخت شوند که در ادامه به آنها اشاره کردیم.

هزینه‌های دولتی

هزینه‌های دولتی اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها به شرح زیر است:

 • ·         ۲۵ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی
 • ·         ۳۵ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و حداکثر ۳ فرد وابسته
 • ·         ۵۰ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و حداکثر ۵ فرد وابسته
 • ·         ۲۵ هزار دلار آمریکا برای هر فرد وابسته واجد شرایط که اضافه می‌شود

هزینه‌های جانبی

هزینه‌های جانبی اخذ پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولت شامل موارد زیر است:

 • هزینه‌ بررسی پرونده: ۱۰۰۰ دلار برای هر درخواست
 • هزینه بررسی صحت اطلاعات و پیشینه افراد: ۷۵۰۰ دلار برای متقاضی اصلی، ۴۰۰۰ دلار برای همسر، ۴۰۰۰ دلار برای هر فرد وابسته بالای ۱۶ سال
 • هزینه گواهی شهروندی: ۲۵۰ دلار آمریکا برای هر نفر
 • هزینه صدور پاسپورت: ۷۵ دلار برای هر نفر

پروژه‌ منتخب مورد تأیید دولت دومینیکا کدام است؟

دومینیکا مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته علاقه زیادی به حفظ محیط‌‌زیست دارد و در ساخت‌وسازهایش با تکیه بر توسعه پایدار، احترام به طبیعت و منابع طبیعی عمل می‌کند. این کشور رفتارهای اکوتوریسمی زیادی از خود نشان می‌دهد که باعث شده دوستداران محیط‌زیست به این کشور سفر کنند و نسبت به رفتارهای این کشور در حوزه ساخت‌وساز و توسعه حساس باشند.

با رشد اکوتوریسم، شرکت‌های هتل‌سازی بزرگ به این کشور جذب شدند و پروژه‌های جدید خود را با تکیه بر احترام به طبیعت و معماری سبز یا همان معماری پایدار در دومینیکا استارت زدند. یکی از بهترین و معروف‌ترین پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا پروژه بزرگ هتل هیلتون است که به دلیل نامدار بودن، سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب کرده است.

شرکت کنکاش نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا در ایران است؛ بنابراین، اگر قصد سرمایه‌گذاری در این هتل را دارید، می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را در مورد روند خرید سهام هتل هیلتون دومینیکا و همچنین دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا به‌دست آورده و یکی از سهام‌داران برند مشهور هیلتون شوید که در سراسر جهان هتل‌های زنجیره‌ای، لوکس و ۵ ستاره دارد.

اعتبار پروژه‌های مورد تأیید دولت چقدر است؟

دومینیکا برای جذب سرمایه‌های بین‌المللی و حفظ اعتبار پاسپورت کشور، پروژه‌های دولتی برای اعطای پاسپورت و شهروندی خود را با دقت زیاد انتخاب می‌کند و توسعه‌دهندگان پروژه‌ها هم باید اطلاعات دقیقی از پروژه را به دولت دومینیکا ارائه دهند.

دولت دومینیکا در صورت صلاحدید اجازه شرکت این پروژه‌ها را در برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری می‌دهد و بعد از آن، توسعه‌دهندگان باید پروژه را در چارچوب زمانی مشخص شده با بالاترین کیفیت ممکن به اتمام برسانند. پس می‌توان گفت اعتبار پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا بسیار بالا است و هیچ جای نگرانی نیست. در حال حاضر هم پروژه هتل هیلتون دومینیکا در فاز پایانی است و در سال‌های پیش رو با افتتاح پروژه و راه‌اندازی رسمی هتل به سود قابل‌قبولی می‌رسد.

نرخ بازگشت سرمایه به چه صورت است؟

بازگشت سرمایه بستگی به عملکرد پروژه در هرسال خاص دارد و نرخ بازگشت سرمایه هر پروژه نسبت به پروژه دیگر متفاوت است. توسعه‌دهندگان محدوده‌ای کلی تعریف می‌کنند که از عملکرد سال‌های گذشته به‌دست می‌آید و بازده سرمایه‌گذاری معمولاً در این محدوده قرار می‌گیرد. در صورتی که قصد شما برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولت دومینیکا جدی باشد، در جلسه مشاوره با نمایندگان کنکاش می‌توانید درباره نرخ بازگشت سرمایه و حتی فروش سهامتان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

در همین راستا برخی از دوستان می‌‎پرسند آیا می‌توان سهام خریداری شده را فروخت؟ یادتان باشد که سرمایه‌گذاری باید به مدت حداقل ۳ سال حفظ شود. اگر خریدار بعدی هم متقاضی اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری باشد، این زمان به ۵ سال افزایش می‌یابد. در نتیجه شما بعد از ۳ سال می‌توانید سهامتان را به سرمایه‌گذار دیگری بفروشید و یا بعد از ۵ سال به متقاضی اخذ پاسپورت دومینیکا انتقال دهید که مانند خودتان قصد اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا را دارد.

با این مقدمه بیایید نگاهی به مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا داشته باشیم و کمی درباره اعتبار آن صحبت کنیم.

مزایای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا

متقاضیان با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تأیید شده دولت دومینیکا در مدت چند ماه یعنی کمتر از یک سال تابعیت و پاسپورت کشور دومینیکا را دریافت می‌کنند و می‌توانند از مزایای زیر برخوردار شوند:

 • شهروندی مادام‌العمر با حق زندگی و کار در کشور
 • آزادی سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا
 • امکان انتقال شهروندی به نسل‌های آینده
 • حق داشتن تابعیت مضاعف

در ضمن متقاضیان اجباری برای زندگی یا حتی سفر به دومینیکا ندارند؛ زیرا این برنامه کاملاً غیرحضوری است و شما با خیال راحت می‌توانید روند معمولی کار و زندگی را ادامه داده و با حفظ تابعیت مضاعف در کشور خودتان یا دومینیکا زندگی کنید.

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا با کنکاش

همان‌طور که گفته شد، برای دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری باید در پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری کرد که توسط دولت دومینیکا تأیید شده‌اند. هتل هیلتون دومینیکا یکی از این پروژه‌ها است که شرکت کنکاش نماینده فروش سهام آن در ایران است.

این پروژه شامل سوئیت‌های یک و ۲ خوابه، استودیو و ویلاهای یک، ۲ و ۳ ‌خوابه و همچنین مرکز اسپا، رستوران و استخر است. این سرمایه‌گذاری علاوه بر امکان دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا مزیت دریافت کارت طلایی عضویت هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون را هم دارد که می‌توانید از آن در همه شعب این هتل در سراسر دنیا استفاده کنید و از امکانات Vip آن بهره‌مند شوید. برای اطلاعات بیشتر و یا جلسه مشاوره رایگان هم می‌توانید با ما تماس بگیرید تا بر اساس شرایط و سرمایه‌ای که دارید درباره اخذ پاسپورت دومینیکا دقیق‌تر راهنمایی‎تان کنیم.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *