چرا سرمایه‌گذاری در کارائیب یکی از بهترین برنامه‌ها است؟

چرا سرمایه‌گذاری در کارائیب؟

امتیاز دهید post

بیشتر ما کارائیب را به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری می‎شناسیم. در واقع سواحل زیبا و تابستان دلپذیر این منطقه، طبیعت خارق‌العاده و سرسبز، آب‌وهوای نسبتاً معتدل و ساحلی، مردم خونگرم و مهمان‌نواز همگی عواملی هستند که باعث جذب جهانگردان و مسافران از سراسر دنیا به منطقه کارائیب می‌شوند.

طبیعی است که مردم دنیا کشورهای حوزه کارائیب را  بیشتر به‌عنوان مقصد سفر و منطقه نمونه گردشگری بشناسند، اما این نباید باعث شود که از برنامه‌‌های سرمایه‌گذاری در کارائیب غافل شوند که واقعاً از بهترین برنامه‌های شهروندی اقتصادی در سطح بین‌المللی است. کشورهای این ناحیه همگی در لیست بهترین‌ها برای سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت هستند و در میانشان دومینیکا برای ششمین بار به‌عنوان برنامه شهروندی اقتصادی برگزیده در سال ۲۰۲۲ انتخاب شد.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه کارائیب بیشتر از آن چیزی است که فکرش بکنید و یکی از محبوب‌ترین موقعیت‌های سرمایه‌گذاری کارائیب را کشور دومینیکا ارائه داده تا متقاضیان بتوانند با سرمایه‌گذاری در دومینیکا به ارزش مشخص، تابعیت و پاسپورت قدرتمند و وسوسه‌انگیز دومینیکا را دریافت کنند. پیش‌تر در مقاله‌های دیگر درباره سرمایه‌گذاری در دومینیکا مفصل صحبت کردیم و امروز در ادامه به شرح دلایل محبوبیت سرمایه‌گذاری در کارائیب می‌پردازیم.

موقعیت مکانی حوزه کارائیب

به دلیل اینکه منطقه کارائیب در وسط قاره آمریکا قرار گرفته، دسترسی آسانی به بازارهای آمریکای شمالی، جنوبی و مرکزی دارد. برای مثال، دومینیکا در فاصله ۱۵۰۰ مایلی ایالات متحده آمریکا و آمریکای جنوبی قرار دارد که از طریق یکی از دو فرودگاه بین‌المللی دومینیکا می‌توان از هر دوی آنها بازدید کرد و برای قراردادهای کاری، سفرهای کوتاه و مأموریت‌های تجاری رفت.

دسترسی کشورهای منطقه کارائیب به یکدیگر هم بسیار آسان است و مردم می‌توانند با کشتی به دیگر کشورهای منطقه سفر کنند. در واقع، کشورهای این منطقه بخشی از جامعه کارائیب و بازار مشترک  (CARICOM)هستند که این جامعه سازمانی متشکل از ۱۵ کشور کارائیب است و بین آنها تجارت آزاد از طریق حداقل تعرفه‌ها امکان‌پذیر است. این منطقه همچنین دارای قراردادهای تجاری با ایالات متحده، اتحادیه اروپا و کانادا است که شامل مقررات معاف از عوارض هم می‌شود.

ثبات سیاسی منطقه کارائیب

کارائیب به ثبات سیاسی خود و به‌عنوان یکی از دموکراتیک‌ترین مناطق جهان شهرت دارد. ۲۰ کشور و قلمرو موجود در این منطقه به دلیل سابقه قوی در انتخابات منظم، ثبات سیاسی و فقدان خشونت با انگیزه سیاسی، نرخ پایین جرم و جنایت و در نتیجه امنیت بالایشان شناخته می‌شوند. همین ثبات سیاسی باعث شده که این منطقه مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاری امن، سودآور و مطمئن باشد.

برای مثال، دولت کشور دومینیکا به ویژه برای ثبات سیاسی خود در چند دهه اخیر امتیاز بالایی کسب کرده است. بر اساس شاخص ثبات سیاسی The Global Economy دومینیکا بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۲۰ دارای میانگین بسیار بالاتر از میانگین جهانی بوده است.

دومینیکا برای راه‌اندازی کسب‌وکار هم بسیار مناسب است، زیرا دولت اخیراً امتیازاتی برای حمایت از کسب‌وکارها و صاحبان آنها در نظر گرفته است. از طرف دیگر دومینیکا برای اینکه از مردم و امنیتشان محافظت کرده و در عین حال بتواند اعتبار پاسپورتش را در مقایسه با سایر کشورها حفظ کند، در روند برنامه اخذ پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری سخت‌گیری ویژه‌ای دارد. به این ترتیب اگر شخصی منشأ ثروتش مشخص نباشد، قصد کلاهبرداری یا پول‌شویی داشته باشد، در لیست تحریم جهانی باشد و یا در کشور خودش و سایر کشورها دارای سوءپیشینه باشد، نمی‌تواند صرفاً با انتقال سرمایه‌اش پاسپورت دومینیکا را بگیرد. در ضمن این کشور با ارائه پاسپورت هوشمند به شهروندان که حاوی تراشه الکترونیکی از اطلاعات هویتی هر فرد است، امکان کلاهبرداری و جعل پاسپورتش را به صفر رسانده و یکی از امن‌ترین جوامع اقتصادی برای سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسود را دارد.

ثبات اقتصادی در منطقه کارائیب

علاوه بر ثبات سیاسی، کارائیب از نظر اقتصادی نیز شرایطی پایدار دارد و این ثبات اقتصادی تا حد زیادی از طریق صنعت توریسم پررونق منطقه تقویت می‌شود. کشورهای منطقه کارائیب سالانه بیش از ۳۰ میلیون بازدیدکننده دارند و گردشگری تقریباً یک‌چهارم تولید ناخالص داخلی این منطقه را تشکیل می‌دهد. بیشتر افراد ثروتمند و مشهور، سلبریتی‌های مطرح و سوپر مدل‌های معروف دنیا برای تعطیلات تابستانی‌شان علاوه بر سواحل قناری به دومینیکا هم می‌روند یا مراسم عروسی و تولدشان را در این جزیره برگزار می‌کنند

بخش گردشگری کشور دومینیکا در طول سال‌های اخیر رشد زیادی داشته و پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد این کشور بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۶ رشد سالانه ۵ درصدی را ثبت کند. این رشد بالای اقتصادی به دلیل شکوفایی بخش گردشگری دومینیکا و برنامه شهروندی اقتصادی این کشور است که باعث جذب سرمایه‌های خارجی در ازای دریافت پاسپورت شده است.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری پربازده و سودآور

فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی مانند برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا در کارائیب وجود دارد. این برنامه مسیری بسیار امن و آسان دارد و به سرمایه‌داران اجازه می‌دهد تا در توسعه کشور دومینیکا مشارکت کنند و در ازای آن تابعیت و پاسپورت این کشور را در مدت کوتاهی دریافت کنند.

در واقع سرمایه‌گذاران از طریق برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا می‌توانند در زمانی کوتاه و کمتر از یک سال صاحب یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان شوند و بدون ویزا به بیش از ۱۴۴ کشور از جمله بریتانیا، کشورهای پیمان شنگن، روسیه، چین و هنگ‌کنگ سفر کنند. این برنامه کاملاً غیرحضوری است و صرفاً از طریق ایجنت‌های رسمی دولت پیگیری می‌شود، در نتیجه متقاضیان نیازی به ترک کار یا خانه، مهاجرت و فروش اموالشان ندارند و می‌توانند از تمام مزایای پاسپورت این کشور استفاده کنند.

احتمالاً با معرفی این مزایا کنجکاو شدید تا بیشتر درباره برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا و هزینه‌هایش بدانید که در ادامه اشاره‌ای خلاصه و کوتاه به آن داریم.

سرمایه‌گذاری در برنامه شهروندی اقتصادی کشور دومینیکا

دولت دومینیکا در برنامه شهروندی اقتصادی خود یعنی اعطای پاسپورت دومینیکا در ازای سرمایه‌گذاری دو گزینه دارد که هر دو فقط در هزینه متفاوت هستند؛ ولی در نهایت منجر به دریافت شهروندی این کشور می‌شوند و نتیجه‌شان یکسان است.

در گزینه اول که گزینه کمک بلاعوض به دولت دومینیکا نام دارد، از شما خواسته می‌شود تا حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا را به دولت اهدا کنید و در مقابل تابعیت کشور دومینیکا به شما اعطا می‌شود. توجه داشته باشید که در این گزینه بازگشت سرمایه وجود ندارد، یعنی دولت دومینیکا مبلغی را که از شما دریافت می‌کند برای توسعه زیرساخت‌های کشور استفاده می‌کند. در مقابل شما نیز با دریافت پاسپورت، شهروند این کشور خواهید شد و می‌توانید همراه با همسر و فرزندان وابسته صاحب یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان شوید.

گزینه دوم، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا است. در این گزینه با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولت مانند هتل هیلتون دومینیکا به ارزش ۲۲۰ هزار دلار آمریکا می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا اقدام کنید. در ضمن سهام خریداری شده را بعد از ۳ سال می‌توانید بفروشید، بدون اینکه پاسپورت خود را از دست بدهید.

یادتان باشد که دومینیکا برنامه‌ای به‌عنوان خرید ملک ندارد و اگر جایی عبارت اخذ پاسپورت از طریق خرید ملک در دومینیکا را شنیدید، احتمالاً منظور همین سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات مورد تأیید دولت بوده است. البته شما بعد از دریافت پاسپورت می‌توانید هر ملکی را که دوست دارید تهیه کرده و با اجاره آن درآمد دلاری داشته باشید؛ اما با خرید هر ملکی مجاز به اخذ پاسپورت نیستید.

کلام آخر

تا اینجا با دلایل اصلی سرمایه‌گذاری در کارائیب آشنا شدید و حالا می‌دانید که بهترین گزینه پیش روی متقاضیان ایرانی برای سرمایه‌گذاری امن و مطمئن و البته دریافت پاسپورت مادام‌العمر کشور دومینیکا است.

دولت دومینیکا هم کار را برای متقاضیان راحت کرده است. با توجه به این که دولت این کشور فقط از طریق نمایندگان رسمی‌اش پرونده‌های سرمایه‌گذاری را بررسی می‌کند، لیستی از این نمایندگان مورد تأیید را از طریق سایت رسمی دولت به اطلاع عمومی رسانده است. بر اساس اعلام رسمی سایت، تنها نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران شرکت کنکاش است که علاوه بر راهنمایی سرمایه‌گذاران برای انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری، صفر تا صد پرونده را نیز به نتیجه رسانده و بعد از اخذ گواهی شهروندی، پاسپورتتان را به شما می‌دهد.

در ضمن کسانی هم که پاسپورت دومینیکا دارند ولی اعتبار آن رو به پایان است، می‌توانند برای تمدید مجدد پاسپورتشان با تیم کنکاش تماس بگیرند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *